+48 222 57 1717
+48 222 57 1717



Crossover premium jest wyposażony w silniki odpowiadające statusowi samochodu. Jednak za pełną werwy jazdę trzeba zapłacić zwiększonym zużyciem benzyny na najwyższym poziomie. Okazji przełączenia na gaz zazwyczaj nie przegapiają właściciele aut Q7, dlatego model ten często gości w naszych skrzynkach instalacyjnych.
Silniki są bezpośrednie, więc pomysł umieszczenia zestawu budżetowego będzie musiał zostać porzucony. Faktem jest, że natywne wtryskiwacze benzyny w tych silnikach znajdują się bezpośrednio w komorze spalania. Panuje tam piekielna temperatura, ale benzyna krążąca przez pracujące dysze usuwa obciążenie termiczne. Aby nie stopiły się i nie przegrzały w trybie gazowym, wdrażają specjalny algorytm obsługi silnika na propan.
Jak działa gaz w Audi Q7? Zimny rozruch i rozgrzewanie silnika następuje na benzynie - na tym kończy się wspólny HBO dla tradycyjnych wtryskiwaczy i silników z bezpośrednim wtryskiem. Gdy elektronika przełączy tryb gazowy, wtryskiwacze benzynowe nie są całkowicie wyłączone. Specjalny program wtrysku jest tak zaprojektowany, aby benzyna okresowo przepływała przez wtryskiwacze paliwa w ilości wystarczającej do schłodzenia korpusu dyszy. Głównym paliwem jest propan. Jego stosunek do benzyny wynosi 9:1. Wraz ze wzrostem obciążenia silnika wzrasta udział benzyny.
Do współwtrysku benzyny/gazu wymagany jest specjalny program. Tuner aktywuje wymagane oprogramowanie układowe w ECU za pośrednictwem interfejsu. Jeśli zdecydujesz się zatankować Audi Q7 i chcesz doprecyzować szczegóły, skontaktuj się z naszymi konsultantami. Dostępnych jest kilka opcji, które już się sprawdziły.